Prev
 • Taha Giyim olarak faaliyetlerimize 2000 yılından beri devam ediyoruz.
 • 900’e yakın tedarikçimizle tekstil sektöründe liderlik için çalışıyoruz.
 • Fabrikamızda, yılda ortalama 6000 model ve 9500 option’a ait numune üretimi yapılıyor.
 • Yaklaşık 25.000 m2’lik depolama alanına sahibiz.
 • Örme kesimhanesinde yılda ortalama 26.000.000 adet kesim işlemi yapıyoruz.
 • Dokuma kesimhanesinde yılda ortalama 2.200.000 adet kesim işlemi yapıyoruz.
 • Depolarımıza gelen kumaşlar, detaylı bir kalite kontrol sürecinden geçiyor.
 • Yılda ortalama 16.000 ton örme kumaş ve 23.000.000 metre dokuma kumaş sevkiyatı yapıyoruz.
 • 650’ye yakın çalışanımızla sizlere daha iyi hizmet vermek için faaliyet gösteriyoruz.
 • Çalışanlarımıza davranışsal ve teknik gelişim eğitimleri sağlayarak, değer katan bir anlayışla çalışıyoruz.
 • Türkiye’de 2000 yılından beri fark yaratıyoruz!
Next

İnsan Kaynakları

Eğitim ve Geliştirme Programlarımız

Şirket vizyon, misyon ve stratejileri doğrultusunda hazırlanan eğitimlerin ihtiyaç belirleme aşamasında; kurum bünyesinde gerçekleştirilen analiz çalışması, performans değerlendirmeleri, kariyer planları ve sektördeki gelişmeler dikkate alınmaktadır. Belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda, iç eğitimci kadromuz eğitimleri geliştirip vermekte, bununla birlikte özel uzmanlık gerektiren alanlarda konusunda uzman eğitim ve danışmanlık firmalarından da destek alınmaktadır.

a. Genel Oryantasyon Programları

Ailemize yeni katılan çalışanlarımıza şirket kültürü, temel yönetmelikler, departmanların işlevleri, kilit görevleri, performans hedefleri vb. konuların anlatıldığı bilgilendirme ve uyum programlarıdır.

b. Bireysel Oryantasyon Programları

Pozisyonun gereklerine, kilit görevlerine göre süresi değişebilen işe uyum programlarıdır. Bu süreçte yeni başlayan personel, iş süreçlerini ayrıntılı bir şekilde görebilmekte, departman yöneticileri ile birebir görüşme fırsatı bulmakta, işi ile ilgili teknik detayları öğrenmekte, müşteri ve tedarikçi ziyaretleri gerçekleştirmektedir. Bu programın temel amacı; yeni çalışanların işe ve kuruma uyumunu sağlamaktır.

c. Teknik Eğitimler

Çalışanlarımızın mesleki gelişimlerini sağlamak, mevcut veya ileride sahip olacakları görevleri eksiksiz yerine getirebilmeleri için düzenlenen teknik yetkinlik geliştirme programlarıdır.

d. Kişisel Gelişim Eğitimleri

Kurumun temel yetkinlikleri doğrultusunda ortak bir kültür oluşturmak amacıyla çalışanların kişisel gelişimleri sürekli eğitimlerle desteklenmektedir. “Mevcutla yetinmeme, sürekli iyileşmenin ve geliştirmenin peşinde olma” temel değerimizdir ve bu doğrultuda çalışanlarımızın gelişimi hedef alınmaktadır.

e. Yabancı Dil

İş tanımları gereği yabancı dil kullanması gereken çalışanlarımızın yabancı dil seviyesini yükseltmek amacıyla, eğitim kuruluşları ile birlikte dil eğitimleri düzenlenmektedir.

f. Koçluk

İhtiyaç duyan yöneticilerimize, yönetsel yetkinliklerini geliştirmek amacıyla profesyonel koçluk desteği verilmektedir.

g. E-eğitimler

Çalışanlarımız, LC Waikiki Akademi e-öğrenme platformu üzerinden kendilerine atanmış eğitimlere erişebilmekte ve bunları tamamlayabilmektedir. Bunun yanında, eğitim portalı içerisinde yer alan haber ve duyurular bölümünden, şirketimizdeki insan kaynakları uygulamaları ile ilgili güncel haberlere erişilebilmekte; makaleler, kitap tanıtımları, sözlük gibi menülerle de kişisel gelişimi sağlayacak kaynaklara ulaşılabilmektedir.

h. İç Terfi Programları

Taha Giyim’de en alt kademede işe başlayan bir çalışanımız, gelişimi doğrultusunda başka pozisyonlarda görev alabilir veya yönetim kadrolarına yükselerek daha fazla yetki ve sorumluluk üstlenebilir. Şirketin ihtiyaç duyduğu yönetsel pozisyonlar için, öncelikli tercihimiz içerden yetişmiş adayların bu pozisyonlarda değerlendirilmesidir. Bunun için çalışanlarımız; rotasyon, iş başı programlar, ek görevlendirmeler, proje çalışmaları vb yöntemler ile desteklenerek, sahip oldukları yetkinliklerinin artırılması hedeflenir. Bu süreçler sonunda şirketimizce belirlenmiş kriterlere uygun adaylar, değerlendirmeye alınır. Değerlendirmeler sonucunda yeterli başarıyı gösteren adaylar, bir üst pozisyona terfi ederler.